نهمین مراسم سالروز تاسیس انجمن ماشین سازان صنایع غذایی ایران

آدرس: تهران، بزرگراه جلال آل احمد، بسمت غرب، انتهای پل آزمایش، خیابان مهدی اول پلاک 213، واحد 7

021- 88485356, 8 021- 88485357
آدرس پست الکترونیک : info@ifmma.ir
Iran Food Machinery
09:16 - سه شنبه 08 بهمن 1398
نهمین مراسم سالروز تاسیس انجمن ماشین سازان صنایع غذایی ایران
نهمین مراسم سالروز تاسیس انجمن ماشین سازان صنایع غذایی ایران
 نهمین گردهمایی اعضاء انجمن ماشین سازان صنایع غذایی ایران به مناسبت سالروز تشکیل این واحد صنفی در هتل پارسیان اوین برگزار گردید.
در این نشست صنفی علاوه بر اعضاء انجمن جناب آقای مهندس صالحی نیا معاونت محترم وزارت صنعت، معدن و تجارت بهمراه کارشناسان محترم اداره ماشین سازی وزارت صنایع و نیز جمعی از اصحاب رسانه حضورداشتند.
در این جلسه ابتدا آقای نائلی رئیس هیات مدیره انجمن، ضمن خوش آمدگویی به شرکت کنندگان در مراسم، گزارش مختصری از فعالیت های انجمن در سال گذشته را به سمع رسانیدند و مشکلات موجود در صنعت ماشین سازی صنایع غذایی را عنوان کردند.
پس از آن آقای مهندس صالحی نیا طی سخنانی عنوان کردند، که در عرصه ماشین سازی صنایع غذایی باید کیفیت ماشین آلات بالار رفته و قیمت ها مناسبتر گردد و به واحدهای تولید مواد غذایی با تعامل و احترام برخورد گردد.
وی اظهار داشتند که برنامه ریزی برای هر صنف روش های خاص خود را دارد و در این مورد توصیه ایشان این بود که با شرکت های خارجی سرمایه گذاری مشترک داشته باشند تا بتوانند به خریداران اعتماد بیشتری بدهند و از نوآوری های موجود دنیا نیز استفاده کنند.
ایشان همچنین عنوان کردند که امکان استفاده از پتانسیل های صندوق توسعه ملی به شرط افزایش ظرفیت های تولید ماشین آلات و کیفیت وجود دارد.
مهندس بهشتی پور نیز طی سخنانی عنوان کردند که در حال حاضر تنوع و نوآوری در ماشین سازان صنایع غذایی دنیا وجود دارد و باید ماشین سازان داخلی کیفیت محصولات خود را به کیفیت قابل قبول جهانی نزدیکتر کنند.
آقای علی مصیبی در خصوص شرکت در نمایشگاههای خارجی و مشکلات و هزینه های بالای آن مطالبی را ارائه دادند و درخواست کردند که مانند ترکیه برای شرکت در نمایشگاه های خارجی سوبسید داده شود.
در جواب مهندس صالحی نیا گفتند که حمایت از تولید داخلی یک پکیج است و در خصوص نمایشگاههای اختصاصی جمهوری اسلامی بارها وزیر صنعت، معدن و تجارت در خصوص یارانه ها و جایزه های صادراتی دستورات خاص داده اند و در سال آینده نیز برنامه افزایش یارانه نمایشگاهی را دارند.
جلسه در سات 21:45 پایان یافت.