نهمین نمايشگاه بين المللي بازرگاني سليمانيه

آدرس: تهران، بزرگراه جلال آل احمد، بسمت غرب، انتهای پل آزمایش، خیابان مهدی اول پلاک 213، واحد 7

021- 88485356, 8 021- 88485357
آدرس پست الکترونیک : info@ifmma.ir
Iran Food Machinery
06:57 - سه شنبه 01 بهمن 1398
نهمین نمايشگاه بين المللي بازرگاني سليمانيه
  • تاریخ شروع:1392/08/29
  • تاریخ پایان:1392/09/02
  • محل برگزاری:سلیمانیه کردستان عراق
نهمین نمايشگاه بين المللي بازرگاني سليمانيه
29 آبان لغايت 2 آذر ماه1392
كردستان عراق


منطقه اقليم كردستان عراق در جنوب غربي آسيا كه از جنوب به دولت مركزي عراق از شمال به مرزهاي جنوبي كشور تركيه، از شرق به مرزهاي شمال غربي كشور ايران و از غرب به مرزهاي شمال شرقي كشور سوريه محدود مي گردد، در چند سال اخير به واسطه شرايط خاص اجتماعي، اقتصادي و امنيتي غالب بر آن منطقه و پشتيباني سياسي و اقتصادي كشورهاي همجوار و ساير كشورهاي پيشرفته جهان به يكي از قطبهاي جديد تجاري و اقتصادي تبديل گرديده و بي شك ج.ا. ايران با عنايت به مرز مشترك طولاني كه با اين منطقه دارد و همچنين اشتراكات فراوان فرهنگي و قومي و قرار گرفتن در مسير مناسب ترانزيت، موقعيت ممتازي در توسعه مناسبات تجاري با كردستان عراق پيدا نموده است كه روند صعودي آمار صادرات كالا و خدمات به اين منطقه مؤيد اين امر مي باشد.
استان سليمانيه بعنوان يكي از مراكز بزرگ و تأثيرگذار كردستان عراق، همواره بيش از ساير مناطق كردستان شاهد شكوفايي اقتصادي و تجاري بوده است. در اين راستا و به منظور معرفي توانمندي شركتهاي توليدي و صادركنندگان ايراني شركت بازرگاني بين المللي ايدرو با كسب مجوز از سازمان توسعه تجارت ايران در نظر دارد از تاريخ 29 آبانماه لغايت 2 آذر ماه سال جاري نسبت به برگزاري پاويون جمهوري اسلامي ايران در نهمین نمايشگاه بين المللي سليمانيه عراق اقدام نمايد.
لذا بدينوسيله ازكليه توليدكنندگان، تجار و صادركنندگان توانمند ايراني در زيرگروههاي مختلف كالاهاي مصرفي و صنعتي و همچنين خدمات فني و مهندسي دعوت بعمل مي آيد در اين گردهمايي بين المللي بازرگاني، حضور به هم رسانند.
در صورت تمايل به مشاركت و يا كسب اطلاعات بيشتر مي توانيد با مراجعه به سايت وب اين شركت به آدرس www.idro-fairs.com يا با شماره تلفنهاي 2~ 88673400، یا 5~ 88665253 تماس و با فاكس شماره 88799496 و آدرس ايميل info@idro-fairs.com مكاتبه فرمائيد.

نهمین نمايشگاه بين المللي بازرگاني سليمانيه
29 آبان لغايت 2 آذر ماه1392
كردستان عراق
اطلاعات عمومي نمايشگاه
1- عنوان نمايشگاه:
• نهمین نمايشگاه بين المللي بازرگاني سليمانيه- كردستان عراق
2- تاريخ برگزاري نمايشگاه: 29 آبان ماه لغايت 2 آذر ماه 1392 (20 تا 23 نوامبر 2013)
3- مجري نمايشگاه: شركت بازرگاني بين المللي ايدرو
4- پشتيبان (اسپانسر): سازمان توسعه تجارت ايران و اتاق بازرگاني و صنايع استان سليمانيه عراق
5- زيرگروههايي كه امكان مشاركت در نمايشگاه را دارند: لوازم خانگي، فرش وموکت وانواع کف پوشها، لوستر و مبلمان، تاسيسات و مصالح ساختماني، صنايع بسته بندي، مواد غذايي و آرايشي و بهداشتي، نفت، مواد شيميايي و رنگ، ماشين آلات صنعتي، صنايع برودتي و حرارتي، دكوراسيون داخلي منزل، وسائط نقليه و صنعت حمل و نقل، صنايع پلاستيك، ماشين آلات و صنايع كشاورزي، رايانه و خدمات فني و مهندسي، صنعت بيمه و بانكداري.
6- مهلت تحويل بار: (اطلاعات و مقررات مربوط به هزينه و نحوه حمل كالا متعاقباً‌ اعلام ميگردد).
7- آخرين مهلت واريز وجه: متقاضيان محترم مشاركت در نمايشگاه، پس از تكميل فرم درخواست و انتخاب شماره غرفه مورد نظر كه در سايت قابل رويت است، جهت قطعي شدن ثبت نام می توانند هزینه را یا به صورت ارزی ( دلاری ) نقدا به امور مالی این شرکت تحویل ورسید دریافت نمایند ویا معادل ریالی هزينه غرفه را با هماهنگی امور مالی این شرکت به نرخ روز محاسبه و به حساب شماره 6929637341 بانك ملـت شعـبه بلـوار ناهيـد كـد 6/6527 يا حسـاب شمــاره 1-441341-810-268 بانك پاسارگاد (هر دو حساب به نام شركت بازرگاني بين المللي ايدرو) واريز و اصل فيش بانكي مربوطه را به اين شركت ارسال فرمايند.
8- قيمت غرفه هاي نمايشگاهي :
 قيمت هر متر مربع غرفه در فضاي سرپوشيده با تجهيزات 270 دلار ویا معادل ریالی آن به نرخ روز
 قيمت هر مترمربع غرفه در فضاي باز 150 دلار ویا معادل ریالی آن به نرخ روز (بر اساس درخواست مشاركت كننده و پس از پرداخت هزينه مربوطه امكان رزرو وجود دارد.)
8-1- كليه شركتهايي كه در نمايشگاه فوق حضور مي يابند مشمول دريافت يارانه هاي نمايشگاهي بصورت ويژه خواهند بود (جهت كسب اطلاعات بيشتر به سايت سازمان توسعه تجارت ايران به نشانی www.tpo.ir رويدادها و نمايشگاهها فرمها و دستورالعمل نمايشگاه خارجي بند 13- آئین نامه کمک .... سال 1392، مراجعه فرمایید.)
9- حداقل غرفه درخواستي در سالن سرپوشيده 9 مترمربع مي باشد. متراژ غرفه ها بر اساس ضریب 9 مترمربع افزايش مي يابد مانند 18متر، 27 متر، 36 متر و .....
10- حداقل غرفه درخواستي در فضاي باز 30 مترمربع ميباشد.
11- بر اساس برنامه ريزي انجام شده، ‌افراد اعزامي به نمايشگاه در قالب يك گروه و در يك تاريخ معين بوسيله هواپيما به نمايشگاه اعزام و در يك تاريخ معين باز خواهند گشت. جزئيات مربوطه در قالب پكيج مسافرتي تعريف و متعاقباً اعلام خواهد گرديد. بديهي است مشاركت كنندگاني كه تمايل به استفاده از پكيج مسافرتي نداشته باشند ميتوانند بصورت مستقل اقدام نموده و اين شركت مسئوليتي در قبال اعزام و يا بازگشت نمايندگان آنها نخواهد داشت.


کردستان عراق

• کردستان عراق منطقه مستقل در فدرال عراق میباشد که به رسمیت شناخته شده است. این منطقه از شرق با ایران از شمال با ترکیه و از غرب با سوریه هم مرز میباشد.
• دارای جمعیتی در حدود 5 میلیون نفر است که از سه استان دهوك، اربیل و سلیمانیه به مساحت 000ر40 کیلومتر مربع تشکیل شده است.
• دارای مناطقی با وضعیت جغرافیایی گوناگون از دشت های گرم تا مناطق سرد کوهستانی با آب و هوایی مطبوع و منابع آب های طبیعی متعدد و چشمه های طبیعی و خاک حاصلخیز و غنی که به عنوان یکی از نقاط مهم جهان محسوب میگردد.
• پایتخت و مرکز کردستان استان اربیل عراق است که بعنوان شهر Hawler شناخته شده است.
• زبان رایج منطقه ، کردی میباشد که از سایر زبانهای موجود در خاورمیانه متمایز و بیشتر مشابه زبان فارسی میباشد . دارای دو لهجه سورانی و کومانجی
• پول رایج کردستان عراق: دینار عراق (IQS )
• دارای منابع فراوان آّبی ( رودخانه ، دریاچه، آب های زیر زمینی، چشمه و آب باران) همراه با جنگلهای طبیعی ، منطقه وسیعی تا دامنه کوهها را در بر میگیرد.
• دارای منابع عظیم نفت ، گاز طبیعی (در حال استخراج)، همراه با معادن زغالسنگ و مواد معدنی مهم مانند آهن و مس
• با خدمات مخابراتی ، شامل ارتباطات سیمی و بی سیم پیشرفته به همراه شبکه های بزرگ خطوط ثابت و 3 شبکه تلفن همراه با شبکه های بی سیم دیگر
• وجود 5 دانشگاه بین المللی استاندارد شامل یک دانشگاه انگلیسی در اربیل و یک دانشگاه امریکائی در سلیمانیه
• تصویب قانون جدید سرمایه گذاری خارجی در ژوئن 2006 جهت ارائه مشوق های جذب سرمایه های خارجی از جمله امکان مالکیت زمین برای خارجی ها و معاقیت از حقوق گمرکی و مالیات
• دولت در حال حاضر مشغول اجرای یک سیستم شفاف در بخش پیمانکاری میباشد و سعی در جبران عدم تعادل بین بخش دولتی و توسعه بخش خصوصی دارد.
دولت همجنین تلاش بر تقویت نظام بانکی و قوانین بیمه جهت تامین محیطی جذاب برای سرمایه گذاران خارجی دارد.
یک بیمارستان 500 تخت با سرمایه گذاری مشترک توسط سرمایه گذاران اتریش، ترکیه و کرد.
• وجود دو فرودگاه بین المللی با پروازهای مستقیم به اروپا ، خاورمیانه و بالعکس


شرکت آفتاب راهبر ایرانیان (مجری انحصاری جذب مشارکت کنندگان): 88754676 – 88753667 – 88756741

با سلام و ادب؛
شرکت ایدرو، با هدف گسترش سرمایه گذاری و بازاریابی در بازار عراق و اقلیم کردستان در تاریخ 29 آبان تا 2 آذرماه در نمایشگاه بازرگانی بین المللی سلیمانیه پاویون جمهوری اسلامی ایران را در اختیار شرکتهای تولید کننده و بازرگانی ایرانی قرار می دهد.
شرکت آفتاب راهبر ایرانیان به عنوان مجری انحصاری جذب مشارکت کنندگان و چاپ کتاب نمایشگاه فوق تصمیم دارد در سال جاری صفحات ویژه ای را به معرفی برترین های صنعتی و صادراتی کشور ایران اختصاص دهد و در این صفحات شرحی از بیوگرافی با تصویر مدیرعامل، تاریخچه شرکت، محصولات شرکت، معرفی محصولات صادراتی و افتخارات شرکت درج گردد.
لذا توصیه میشود این صفحات به ترتیب اولویت به زبان های کردی- عربی و فارسی باشد. تعرفه این صفحات گزارشی به ازای هر صفحه مبلغ /6000/000 ریال و دو صفحه روبروی هم 11000/000ریال در نظر گرفته شده است.
مستدعی است با توجه به زمان اندک باقیمانده دستور مقتضی در این خصوص صادر فرمائید.


با تشکــر – زهرا گیــو
مدیـرعامـل

زهرا گیو (3052241-0912)